0 produkt(y) - 0,00 zł

  • Otrzymasz 5 MXCoinów, za napisanie recenzji po zakupie tego produktu

Więcej widoków

Colourlock Zestaw TURBO Kompletna Renowacja Skóry i Dorobiona Farba

390,00 zł
Najniższa cena towaru w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 342,00 zł

Dostępność: W magazynie ( 1 szt )

Producent: Colourlock

Short Description

Colourlock Zestaw TURBO zawiera środki niezbędne do samodzielnego wykonania naprawy uszkodzeń tapicerek skórzanych. Środki zawarte w zestawie są dedykowane do naprawiania naturalnych skór gładkich (obejrzyj materiał video na dole strony, aby rozpoznać rodzaj posiadanej skóry). Zestaw nadaje się także do wykonywania napraw tapicerek perforowanych. Z jego pomocą usuniesz większość typowych uszkodzeń, takich jak: wytarcie powierzchniowe tapicerki skórzanej (drobne lub wielkopowierzchniowe), wyblaknięcie koloru skóry, uszkodzenie lakieru wykończeniowego, miejscowe odbarwienia, plamy rysy i drobne pęknięcia (tutaj może być konieczne dodatkowe użycie kleju do skór), niewielkie ubytki i dziury w skórze (może być konieczne dodatkowe użycie płynnej skóry.

Podany stan magazynowy dotyczy sklepu internetowego. Odbiory osobiste w sklepie stacjonarnym do dwóch dni roboczych. O dostępność w sklepie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 735 977 717

* Wymagane pola

390,00 zł

Opis

Szczegóły

 • Zestawu nie należy używać do skór otwartych (anilina, nubuk, welur)
 • Renowacja skóry z użyciem tego zestawu jest wyjątkowo prosta oraz stosunkowo szybka. Może być wykonywana praktycznie przez każdego, gdyż nie wymaga poznania procedur renowacji metodami profesjonalnymi. Dodatkowo jego premiera miała miejsce w programie motoryzacyjnym stacji TVN TURBO i od tego czasu cieszy się on bardzo dużą popularnością (nie tylko wśród fanów motoryzacji).

Skład zestawu:

 • Środek czyszczący Sofl Clean 200ml (do wyczyszczenia skóry)
 • Rozpuszczalnik GLD 150ml (do przygotowania powierzchni przed renowacją)
 • Benzyna do skór 150ml (do odtłuszczenia powierzchni przed farbowaniem)
 • Pad szlifujący do skór (do usuwania nierówności z powierzchni skóry i tzw. szlifowania skóry na mokro)
 • Farba tonującą do skór gładkich 150ml (dobrana wg próbnika lub do indywidualnego koloru tapicerki Klienta. W celu dokładnego dorobienia koloru prosimy o dostarczenie elementu, pod który będziemy mogli wymieszać farbę. W innym przypadku nie ma pewności że kolor będzie odpowiedni. Element można dostarczyć osobiście do naszego sklepu pod Warszawą (Macierzysz, ul.Podgrodzie 4) lub wysłać kurierem na adres MX Nowicki ul.Podgrodzie 4, Macierzysz 05-850 Ożarów Maz. tel.735-977-717. 150ml farby wystarczy na farbowanie dwóch foteli samochodowych lub jednego dużego fotela z oparciem i plecami.
 • Utrwalacz do farby Leder Versiegelung 150ml (do zabezpieczenia farbowanej powierzchni przed wycieraniem)
 • Szczotka do czyszczenia skór
 • Gąbka do nanoszenia farby
 • Pojemnik z mieszadełkiem do przygotowania farby
 • 3 białe szmatki
 • Ściereczka z mikrofibry
 • Instrukcja obsługi

Jak wykonać renowację:

 • Trwała renowacja skóry wymaga stosowania określonych reguł postępowania. Tak jak w przypadku wykonywania każdej innej naprawy, tak w przypadku renowacji tapicerki jest niezwykle ważne, aby nie pominąć żadnego z zalecanych etapów. Pominięcie któregokolwiek z elementów będzie miało wpływ na osiągnięty wynik końcowy. Pamiętaj też, aby przed zastosowaniem dowolnego środka z zestawu sprawdzić jego oddziaływanie na tapicerkę w niewidocznym miejscu. Renowacja tapicerki skórzanej z wykorzystaniem zestawu Turbo sprowadza się do 4 podstawowych kroków.
 • KROK 1 - Wyczyszczenie tapicerki skórzanej środkiem do czyszczenia skór. Każda renowacja powinna być poprzedzona dokładnym wyczyszczeniem tapicerki skórzanej z brudu oraz pozostałości po zastosowanych środkach pielęgnacyjnych. Zacznij od delikatnego odkurzenia tapicerki. Pozbędziesz się w ten sposób z jej powierzchni kurzu, piasku oraz innych stałych drobinek które przy czyszczeniu na mokro mogą wniknąć w głąb tapicerki. Następnie użyj środka czyszczącego Soft Clean do dokładnego wyczyszczenia naprawianej powierzchni. Przed kolejnym krokiem poczekaj do całkowitego wyschnięcia tapicerki.
 • KROK 2 - Przygotowanie powierzchni przed malowaniem. W zestawie Turbo znajdują się 2 środki do przygotowania powierzchni. Rozpuszczalnik GLD pozwoli Ci usunąć stary lakier wykończeniowy i resztki starej farby w miejscu wykonywanej naprawy. Możesz też użyć pada szlifującego nasączonego rozpuszczalnikiem, aby delikatnie wygładzić brzegi uszkodzenia lub zlikwidować drobne ryski na skórze. Benzyna do skór służy do odtłuszczenia naprawianej powierzchni. Dzięki odtłuszczeniu farba będzie lepiej przywierała do lica skóry i renowacja będzie bardziej trwała. Przed przystąpieniem do malowania poczekaj, aż benzyna całkiem odparuje z powierzchni tapicerki.
 • KROK 3 - Malowanie skóry farbą tonującą. Farba tonująca składa się z pigmentów różnych barw. Po ich dokładnym wymieszaniu (przy użyciu pojemnika z mieszadełkiem) i uzyskaniu jednolitej barwy nanieś jej niewielką ilość na gąbkę. Podczas przenoszenia farby z gąbki na tapicerkę wklepuj ją delikatnie cienką warstwą w skórę. Przed nałożeniem kolejnej warstwy (zazwyczaj nakładamy od 1 do 4 warstw w zależności od koloru i stopnia krycia farby) osusz delikatnie powierzchnię przy użyciu suszarki. Pamiętaj, że lepiej nałożyć 4 cienkie warstwy niż 1 grubą, dzięki czemu unikniesz efektu "zalania farbą" powierzchni skóry a nałożona farba będzie elastyczna i odporna na zginanie.
 • KROK 4 - Zabezpieczenie miejsca wykonanej renowacji. Po pomalowaniu tapicerki odczekaj ok 2 godzin aż farba dobrze wyschnie. Po jej wyschnięciu nałóż przy użyciu miękkiej szmatki niewielką ilość preparatu do konserwacji skór Leder Versiegelung. Zwilż powierzchnię skóry środkiem konserwującym, nie poleruj jej aby uniknąć efektu nabłyszczenia (co w przypadku skór nie jest efektem pożądanym). Pozostaw ok 4 godziny do całkowitego wyschnięcia.

Recenzje

Będzie nam miło, jeżeli ocenisz ten produkt i napiszesz krótką recenzję

Napisz recenzję
  Please, wait...